Noroy-sur-Ourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noroy-sur-Ourcq
Komunë
noform
Pamje nga Noroy-sur-Ourcq
Vendndodhja
Noroy-sur-Ourcq is located in Franca
Noroy-sur-Ourcq
Noroy-sur-Ourcq
49°12′20″V 3°12′50″L / 49.205555555556°V 3.2138888888889°L / 49.205555555556; 3.2138888888889Koordinatat: 49°12′20″V 3°12′50″L / 49.205555555556°V 3.2138888888889°L / 49.205555555556; 3.2138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.15 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02557


Noroy-sur-Ourcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Noroy-sur-Ourcq ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 5.15 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noroy-sur-Ourcq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale