Nossebro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nossebro
Qytet
Pamje nga qendra e Nossebro
Pamje nga qendra e Nossebro
Popullsia
 • Gjithsej1.846
{{{postal_code_type}}}
465 30-31

Nossebro është qytet në provincën Västergötland, Suedi, ndodhet rreth 16 kilometra në jugperëndim të Varës, rreth 20 kilometra në veri të Vårgårdës dhe rreth 86.5 kilometra në verilindje të Göteborgut.