Nossebro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nossebro
Qytet
noform
Pamje nga qendra e Nossebro
Vendndodhja
Nossebro is located in Suedia
Nossebro
Nossebro

Koordinatat: 58°11′V 12°43′L / 58.183°V 12.717°L / 58.183; 12.717

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.85 km2
Popullsia 1,846 banorë
Dendësia 1,000 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 465 30-31
Prefiksi (+46) 512

Nossebro është qytet në provincën Västergötland, Suedi, ndodhet rreth 16 kilometra në jugperëndim të Varës, rreth 20 kilometra në veri të Vårgårdës dhe rreth 86.5 kilometra në verilindje të Göteborgut.