Nouvion-et-Catillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouvion-et-Catillon
Komunë
noform
Pamje nga Nouvion-et-Catillon
Vendndodhja
Nouvion-et-Catillon is located in Franca
Nouvion-et-Catillon
Nouvion-et-Catillon
49°42′05″V 3°29′03″L / 49.701388888889°V 3.4841666666667°L / 49.701388888889; 3.4841666666667Koordinatat: 49°42′05″V 3°29′03″L / 49.701388888889°V 3.4841666666667°L / 49.701388888889; 3.4841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.67 km2
Popullsia 544 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02559


Nouvion-et-Catillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvion-et-Catillon ka një popullsi prej 544 banorë dhe sipërfaqe 16.67 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-et-Catillon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale