Nouvion-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouvion-le-Comte
Komunë
noform
Pamje nga Nouvion-le-Comte
Vendndodhja
Nouvion-le-Comte is located in Franca
Nouvion-le-Comte
Nouvion-le-Comte
49°41′53″V 3°27′45″L / 49.698055555556°V 3.4625°L / 49.698055555556; 3.4625Koordinatat: 49°41′53″V 3°27′45″L / 49.698055555556°V 3.4625°L / 49.698055555556; 3.4625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Popullsia 269 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02560


Nouvion-le-Comte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvion-le-Comte ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-le-Comte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale