Nouvron-Vingré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouvron-Vingré
Komunë
noform
Pamje nga Nouvron-Vingré
Vendndodhja
Nouvron-Vingré is located in Franca
Nouvron-Vingré
Nouvron-Vingré
49°25′45″V 3°11′54″L / 49.429166666667°V 3.1983333333333°L / 49.429166666667; 3.1983333333333Koordinatat: 49°25′45″V 3°11′54″L / 49.429166666667°V 3.1983333333333°L / 49.429166666667; 3.1983333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.25 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02562


Nouvron-Vingré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvron-Vingré ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 9.25 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvron-Vingré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale