Noyales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noyales
Komunë
noform
Pamje nga Noyales
Vendndodhja
Noyales is located in Franca
Noyales
Noyales
49°53′55″V 3°33′16″L / 49.898611111111°V 3.5544444444444°L / 49.898611111111; 3.5544444444444Koordinatat: 49°53′55″V 3°33′16″L / 49.898611111111°V 3.5544444444444°L / 49.898611111111; 3.5544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02563


Noyales është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Noyales ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noyales – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale