Noyant-et-Aconin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noyant-et-Aconin
Komunë
noform
Pamje nga Noyant-et-Aconin
Vendndodhja
Noyant-et-Aconin is located in Franca
Noyant-et-Aconin
Noyant-et-Aconin
49°19′56″V 3°20′03″L / 49.332222222222°V 3.3341666666667°L / 49.332222222222; 3.3341666666667Koordinatat: 49°19′56″V 3°20′03″L / 49.332222222222°V 3.3341666666667°L / 49.332222222222; 3.3341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.6 km2
Popullsia 502 banorë
Dendësia 109 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02564


Noyant-et-Aconin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Noyant-et-Aconin ka një popullsi prej 502 banorë dhe sipërfaqe 4.6 km², me një dendësi prej 109 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noyant-et-Aconin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale