Jump to content

Oberbayern

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Harta e Oberbayern

Oberbayern është një prej shtatë qarqeve udhëheqëse në Bayern dhe të mos ngatërohet me rrethinën Oberbayern. Shtrihet në juglindje të njesisë Federale dhe kufizohet në jug dhe lindje me Austrinë, në verilindje me Niederbayern dhe Oberpfalz, në veri perëndim me Mittelfranken dhe në perëndim me Schwaben.