Ocean's Twelve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ocean's Twelve është një film nga viti 2004 nga Steven Soderbergh, ndër interpretuesit kanë qenë Brad Pitt, George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Julia Roberts dhe Bruce Willis si kompars (aktorët që luajn role të vogël) e disa tjerë.

Ky film është vazhdimi i Ocean's Eleven.

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.