George Clooney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
George Clooney
Informacione personale
Vendlindja Lexington, Kentucky, SHBA
Bashkëshort(ja) Talia Balsam (1989–1993)
Kombësia amerikan


George Timothy Clooney lindi më 6 maj 1961Lexington, Kentucky, ShBA. Është një aktor, regjisor, autor filmi, producent filmi dhe jeton afër Como, te liqeni me emrin të njëjtë në LombardiItali.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nominimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.