Ognes, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ognes
Komunë
noform
Pamje nga Ognes
Vendndodhja
Ognes is located in Franca
Ognes
Ognes
49°36′39″V 3°11′39″L / 49.610833333333°V 3.1941666666667°L / 49.610833333333; 3.1941666666667Koordinatat: 49°36′39″V 3°11′39″L / 49.610833333333°V 3.1941666666667°L / 49.610833333333; 3.1941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.14 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 1175 banorë
Dendësia 191 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02566


Ognes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ognes ka një popullsi prej 1175 banorë dhe sipërfaqe 6.14 km², me një dendësi prej 191 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ognes (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale