Ohis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ohis
Komunë
noform
Pamje nga Ohis
Vendndodhja
Ohis is located in Franca
Ohis
Ohis
49°55′47″V 4°00′34″L / 49.929722222222°V 4.0094444444444°L / 49.929722222222; 4.0094444444444Koordinatat: 49°55′47″V 4°00′34″L / 49.929722222222°V 4.0094444444444°L / 49.929722222222; 4.0094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.48 km2
Popullsia 313 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02567


Ohis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ohis ka një popullsi prej 313 banorë dhe sipërfaqe 6.48 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ohis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale