Oigny-en-Valois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oigny-en-Valois
Komunë
noform
Pamje nga Oigny-en-Valois
Vendndodhja
Oigny-en-Valois is located in Franca
Oigny-en-Valois
Oigny-en-Valois
49°13′10″V 3°08′12″L / 49.219444444444°V 3.1366666666667°L / 49.219444444444; 3.1366666666667Koordinatat: 49°13′10″V 3°08′12″L / 49.219444444444°V 3.1366666666667°L / 49.219444444444; 3.1366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.88 km2
Popullsia 144 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02568


Oigny-en-Valois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Oigny-en-Valois ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 11.88 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oigny-en-Valois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale