Ollezy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ollezy
Komunë
noform
Pamje nga Ollezy
Vendndodhja
Ollezy is located in Franca
Ollezy
Ollezy
49°44′01″V 3°08′41″L / 49.733611111111°V 3.1447222222222°L / 49.733611111111; 3.1447222222222Koordinatat: 49°44′01″V 3°08′41″L / 49.733611111111°V 3.1447222222222°L / 49.733611111111; 3.1447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.31 km2
Popullsia 177 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02570


Ollezy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ollezy ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 5.31 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ollezy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale