Omissy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Omissy
Komunë
noform
Pamje nga Omissy
Vendndodhja
Omissy is located in Franca
Omissy
Omissy
49°52′41″V 3°18′43″L / 49.878055555556°V 3.3119444444444°L / 49.878055555556; 3.3119444444444Koordinatat: 49°52′41″V 3°18′43″L / 49.878055555556°V 3.3119444444444°L / 49.878055555556; 3.3119444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.09 km2
Popullsia 720 banorë
Dendësia 102 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02571


Omissy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Omissy ka një popullsi prej 720 banorë dhe sipërfaqe 7.09 km², me një dendësi prej 102 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Omissy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale