Omora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Omorë
Оморани
Fshat
noform
Vendndodhja
Omorë is located in Maqedonia e Veriut
Omorë
Omorë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 471 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 32′ 04″ Veri

21° 36′ 32″ Lindje

Popullsia 143 banorë (2002)

Omorë, (maqedonisht: Оморани/Omorani) ёshtё fshat nё komunën e Çashkës, Maqedoni.