Orainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orainville
Komunë
noform
Pamje nga Orainville
Vendndodhja
Orainville is located in Franca
Orainville
Orainville
49°22′50″V 4°01′16″L / 49.380555555556°V 4.0211111111111°L / 49.380555555556; 4.0211111111111Koordinatat: 49°22′50″V 4°01′16″L / 49.380555555556°V 4.0211111111111°L / 49.380555555556; 4.0211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.69 km2
Popullsia 516 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02572


Orainville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Orainville ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 8.69 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orainville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale