Orangeville (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Orangeville (kthjellim).


Orangeville
—  qytet  —
Pamje nga Orangeville (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Dufferin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°55′09″V 80°05′51″P / 43.919238°V 80.097414°P / 43.919238; -80.097414 (Orangeville)Koordinatat: 43°55′09″V 80°05′51″P / 43.919238°V 80.097414°P / 43.919238; -80.097414 (Orangeville)
Lartësia 450 m (m.n.d)
Sipërfaqja 15,57 km2
Popullsia 26.925 banorë 2006
Dendësia 1.729,29 banorë/km2
Vendndodhja
Orangeville is located in Kanadaja
Orangeville
Orangeville
www.orangeville.org/

Orangeville është një qytetKontea Dufferin, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 15.57 km² dhe popullsi 26925 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario