Oraov Dolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oraov Dolli
Ораов Дол
Fshat
noform
Vendndodhja
Oraov Dolli is located in Maqedonia e Veriut
Oraov Dolli
Oraov Dolli
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 783 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 31′ 40″ Veri

21° 31′ 59″ Lindje

Popullsia 3 banorë (2002)