Oresha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oresha
Ореше
Fshat
noform
Vendndodhja
Oresha is located in Maqedonia e Veriut
Oresha
Oresha
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 897 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 37′ 09″ Veri

21° 05′ 08″ Lindje

Popullsia 218 banorë (2002)