Organizata e Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Organizata e Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi (BEDZ) është një organizatë ndërkombëtare rajonale që fokusohet në nismat shumëpalëshe politike dhe ekonomike që synojnë nxitjen e bashkëpunimit, paqes, stabilitetit dhe prosperitetit në rajonin e Detit të Zi.[nevojitet citimi]

Anëtarësimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

██ BSEC member states ██ BSEC observer states

Anëtarët themelues:

Anëtarët e mëvonshëm:

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


C Puzzle.png Ky artikull është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirësimin e këtij artikulli!