Orhan Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orhan Ademi
Të dhënat personale
Data e lindjes (1991-10-28) 28 Tetor 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesSt. Gallen, Zvicër
Gjatësia1.88 m (6 ft 2 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualEintracht Braunschweig
Numri18
Karriera në rini
FC Au-Berneck
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2012SC Rheindorf Altach96(30)
2012-Eintracht Braunschweig78(6)
2015–VfR Aalen (huazim)11(3)
2016–SV Ried0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Orhan Ademi (lindi më 28 tetor 1991) është futbollistë zvicran i cili luan për SV Ried.[1]

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Orhan Ademi është shqiptar nga Maqedonia. Prindërit e tij kanë emigruar në Zvicër nga Kumanova. Ai filloi karrierën e futbollit që nga rinia.

Ai e filloi karrierën profesionale në Austri duke luajtur për SC Rheindorf Altach nga viti 2008 deri në vitin 2012. Nga viti 2012, ai u transferua në klubin Eintracht Braunschweig.[2] Në vitin 2013, ai shënoi golin e tij të parë në këtë klub.

Në janar të vitit 2015, Ai shkoi si huazim për gjashtë muaj në klubin VfR Aalen.[3] Më 31 gusht 2016, Ademi shkoi në klubin austriakë SV Ried[4]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ademi, Orhan". kicker.de. Marrë më 1 shtator 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Eintracht verpflichtet Orhan Ademi". wirsindeintracht.de. Marrë më 26 qershor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Eintracht Braunschweig leiht Gianluca Korte und Orhan Ademi aus". eintracht.com. 15 janar 2015. Marrë më 15 janar 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Ademi geht nach Österreich" [Ademi moves to Austria]. eintracht.com. 31 gusht 2016. Marrë më 31 gusht 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)