Orhan Frashëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Orhan Frashëri ka lindur më 22 qershor 1922 në Tiranë. Kryetar i komitetit të veteranëve të rrethit Berat dhe anëtar i komitetit kombëtar të luftës së popullit Shqiptar.


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.