Origny-Sainte-Benoite

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Origny-Sainte-Benoite
Komunë
noform
Pamje nga Origny-Sainte-Benoite
Vendndodhja
Origny-Sainte-Benoite is located in Franca
Origny-Sainte-Benoite
Origny-Sainte-Benoite
49°50′13″V 3°29′21″L / 49.836944444444°V 3.4891666666667°L / 49.836944444444; 3.4891666666667Koordinatat: 49°50′13″V 3°29′21″L / 49.836944444444°V 3.4891666666667°L / 49.836944444444; 3.4891666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.3 km2
Popullsia 1712 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02390
INSEE 02575


Origny-Sainte-Benoite është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Origny-Sainte-Benoite ka një popullsi prej 1712 banorë dhe sipërfaqe 23.3 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Origny-Sainte-Benoite – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale