Origny-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Origny-en-Thiérache
Komunë
noform
Pamje nga Origny-en-Thiérache
Stema_figura
Vendndodhja
Origny-en-Thiérache is located in Franca
Origny-en-Thiérache
Origny-en-Thiérache
49°53′42″V 4°01′06″L / 49.895°V 4.0183333333333°L / 49.895; 4.0183333333333Koordinatat: 49°53′42″V 4°01′06″L / 49.895°V 4.0183333333333°L / 49.895; 4.0183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.48 km2
Popullsia 1582 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02550
INSEE 02574
Faqja Zyrtare http://www.origny.net/


Origny-en-Thiérache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Origny-en-Thiérache ka një popullsi prej 1582 banorë dhe sipërfaqe 16.48 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Origny-en-Thiérache – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale