Oséas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oséas
Të dhënat personale
Emri i plotëOséas Reis dos Santos
Data e lindjes (1971-05-14) 14 Maj, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSalvador, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1992Galícia
1993Pontevedra
1994-1995Uberlândia
1996Atlético Paranaense
1997-1999Palmeiras
2000-2001Cruzeiro
2002Santos
2002-2003Vissel Kobe
2004Internacional
2004Albirex Niigata
2005Brasiliense
Ekipi kombëtar
1996Flag of Brazil.svg Brazili2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Oséas (lindur më 14 Maj 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1996 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]