Osamu Maeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osamu Maeda
Të dhënat personale
Emri i plotëOsamu Maeda
Data e lindjes (1965-09-05) 5 Shtator, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1996Yokohama Flügels
Ekipi kombëtar
1988–1989Japonia14(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Osamu Maeda (lindur më 5 Shtator 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 5 1
1989 9 5
Gjithsej 14 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]