Osly-Courtil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osly-Courtil
Komunë
noform
Pamje nga Osly-Courtil
Vendndodhja
Osly-Courtil is located in Franca
Osly-Courtil
Osly-Courtil
49°24′06″V 3°13′33″L / 49.401666666667°V 3.2258333333333°L / 49.401666666667; 3.2258333333333Koordinatat: 49°24′06″V 3°13′33″L / 49.401666666667°V 3.2258333333333°L / 49.401666666667; 3.2258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Popullsia 308 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02576


Osly-Courtil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Osly-Courtil ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Osly-Courtil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale