Osman Soykut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osman Soykut
Informacione personale
Vendlindja Ankara, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Lugina e Ujqërve Kurthi
Kombësia Amerikan

Osman Soykut (lindi më 1 janar 1957) është i njohur për rolin e tij si Aron Feller në serialin e famshëm turk Lugina e Ujqërve Kurthi, ku luajti për tre sezone.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Osmani shkoi në Kaliforni në vitin 1984 dhe e filloi karrierën e aktrimit në vitin 1989. Ai shumë shpejtë arriti sukses në aktrimin e tij në Los Angjelos dhe luajti në disa filma, përfshirë: Charmed, Alias, The Bold And The Beautiful, The Hot Chick, Art School Confidential e shumë të tjerë.

Në vitin 2007, Osmani shkoi në Stamboll dhe luajti në serialin me zhanr dramë "Iki Yabanci". Pastaj ai vazhdoi me rolet e filmit "Pars Narkoteror" dhe "Adanalı".

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2016 The Promise Mazhar
2014 Diriliş: Ertuğrul Ibn Arabi
2014 P-51 Dragon Fighter Dr. Heinrich Gudrun
2013 Tatar Ramazan Kirmastılı Dayı
2012 League of Steam The Chairman
2012 Merhaba Hayat Nihat
2011 Wilde Salome King Herod
2009-2012 Lugina e Ujqërve Kurthi Aron Feller
2009 It's A Mismatch Mr. Brenner
2008 Adanalı Zeus
2007 Pars: Narkoterör Haydar
2007 Dağlar Delisi Carl
2007 Iki Yabancı Mustafa Hasırcı
2007 Game of Life Mr. Rafiki
2007 Art School Confidential Dad Platz
2006 Petrified Dr. Horatio Van Gelder
2005 Shopgirl Ballroom Guest
2005 The Net 2.0 Oscar
2005 Alias Alliance Member
2003 The Bold and the Beautiful Vijay
2003 One of Them Santiago
2002 Charmed Dark Priest
2002 The Hot Chick The King