Osor, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osor
Komunë
noform
Pamje e qytetit Osor
Stema_figura
Vendndodhja
Osor is located in Spanjë
Osor
Osor

Koordinatat: 41°56′51″V 2°33′25″L / 41.94750°V 2.55694°L / 41.94750; 2.55694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.1 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 426[1] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 51″ Veri

2° 33′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare www.osor.cat


Osor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Osor ka 426[1] banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Instituto Nacional de Estadística. "Cifras oficiales de población: Revisión del Padrón municipal". Marrë më 13 dhjetor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]