Ostel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ostel
Komunë
noform
Pamje nga Ostel
Vendndodhja
Ostel is located in Franca
Ostel
Ostel
49°25′46″V 3°34′12″L / 49.429444444444°V 3.57°L / 49.429444444444; 3.57Koordinatat: 49°25′46″V 3°34′12″L / 49.429444444444°V 3.57°L / 49.429444444444; 3.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.1 km2
Popullsia 79 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02577


Ostel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ostel ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 9.1 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ostel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale