Oude IJsselstreek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oude IJsselstreek (kthjellim).


Oude IJsselstreek
—  komuna  —
stema_figuraOude IJsselstreek vlag.svg
Pamje nga Oude IJsselstreek

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Gendringen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°52′00″V 6°23′00″L / 51.8667°V 6.3833°L / 51.8667; 6.3833 (Oude IJsselstreek)Koordinatat: 51°52′00″V 6°23′00″L / 51.8667°V 6.3833°L / 51.8667; 6.3833 (Oude IJsselstreek)
Sipërfaqja 137,87 km2
Popullsia 39.895 banorë 2010
Dendësia 289,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0315
Kodi Postar 7050-7051, 7054-7055, 7060-7061, 7064-7065, 7070-7071, 7075-7078, 7080-7081, 7083-7084
Kodi statistikor 1509
Vendndodhja
Gendringen is located in Hollandë
Gendringen
Gendringen
Oude IJsselstreek – harta_foto
www.oude-ijsselstreek.nl

Oude IJsselstreek është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 137.87 km² dhe popullsi 39895 banorë[1]. Gendringen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland