Oulchy-la-Ville

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Oulchy-la-Ville
Komunë
noform
Pamje nga Oulchy-la-Ville
Vendndodhja
Oulchy-la-Ville is located in Franca
Oulchy-la-Ville
Oulchy-la-Ville
49°12′48″V 3°20′59″L / 49.213333333333°V 3.3497222222222°L / 49.213333333333; 3.3497222222222Koordinatat: 49°12′48″V 3°20′59″L / 49.213333333333°V 3.3497222222222°L / 49.213333333333; 3.3497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.13 km2
Popullsia 123 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02579


Oulchy-la-Ville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Oulchy-la-Ville ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 7.13 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

 Commons: Oulchy-la-Ville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale