Oulchy-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oulchy-le-Château
Komunë
noform
Pamje nga Oulchy-le-Château
Stema_figura
Vendndodhja
Oulchy-le-Château is located in Franca
Oulchy-le-Château
Oulchy-le-Château
49°12′16″V 3°22′06″L / 49.204444444444°V 3.3683333333333°L / 49.204444444444; 3.3683333333333Koordinatat: 49°12′16″V 3°22′06″L / 49.204444444444°V 3.3683333333333°L / 49.204444444444; 3.3683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.08 km2
Popullsia 830 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02580


Oulchy-le-Château është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Oulchy-le-Château ka një popullsi prej 830 banorë dhe sipërfaqe 15.08 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oulchy-le-Château – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale