Përdoruesi diskutim:FloKrass

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin FloKrass. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje FloKrass! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
FloKrass, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe FloKrass! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


Sportishqiptar 17 nëntor 2011 21:26 (CET)

Burime...[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem, pohimet që shton të lutem t'i pajisësh me burime të besueshme. Përndryshe ato mund të largohen nga çdo përdorues që mendon se ato pohime nuk janë të vërteta. Barra e vendosjes së burimeve të bie ty që shton informacionin. Për më shumë shiko: Wikipedia:Dëshmi verifikimi + Ndihmë:Burimi i informacionit. Punë të mbarë. Nëse të duhet ndihmë më pyet. Vetëm respekto normat e Wikipedisë. -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 22:47 (CEST)

Jo kopjime, jo shkelje të të drejtave autoriale[Redakto nëpërmjet kodit]

Gjithashtu doja të të vija në dukje, nëse nuk e ke lexuar, se nuk lejohet që të kopjosh. Ky mesazh është dhe shërbem edhe si një paralajmërim. Materiali që ke vendosur në artikullin që po redakton është i kopjuar. Unë do ta largoj sot, por ti mos e rivendos përndryshe do të bllokohesh. Për më shumë shiko këtu: Wikipedia:Të drejta autori (Wikipedia:Politikat e bllokimit) -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:32 (CEST)


Citime[Redakto nëpërmjet kodit]

Une i futa citimet e autorit, meqenese me heret nuk kisha kohe. Kjo prandaj nuk paraqet kurrfar shkelje te te drejtes se autorit. Lutem qe te kthehet artikulli ne gjendjen e mehershme para ndryshimt te fundit nga administratoret.

Jo nuk kthehet sepse është i kopjuar. Të këshilloj që të mos e rikthesh materialin e kopjuar, dhe as paragrafë të atij materiali sepse do të bllokohesh pa paralajmërim. Ndërkohë mundohu që të mësosh se çfarë janë të drejtat autoriale dhe se si duhet të sillesh në Wikipedia. Gjithçka që të duhet për t'u informuar ta kam vendosur më sipër. Flm dhe punë të mbarë. -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:51 (CEST)
Sic duket nuk i paske shikuar me vemendje referencat.... mendimet autentike te autorit ishin te lidhura direkt me artikullin e autorit, mendimet qe ai i kishte marre nga librat shkencor u jam referuar drejtpersedrejti dhe kjo nuk paraqet shkelje te te drejtes se autorit, meqenese ato nuk jane mendime te autorit.
Ehe. Aq kisha për të thënë. Nuk është detyra dhe as dëshira ime të të shpjegoi se çfarë janë të drejtat e autori dhe kur janë duke u shkelur ato norma. Natën e mirë. Je i lirë të bësh zgjedhjen tënde. -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 23:57 (CEST)

Aha! Keshtu me se lehti mund te hiqet pergjegjesia nga vetja, duke mos "u interesuar" - edhe perkunder faktit se referencat ishin ne rregull. Nejse...naten e mire.