Përdoruesi diskutim:JonMax

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin JonMax. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje JonMax! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
JonMax, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe JonMax! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


Lexo dhe respekto normat e Wikipedias, e cila është një enciklopedi dhe jo një vend ku grumbullohen materiale të llojllojshme, apo ku bëhet propagandë e cilitdo lloj apo ku bëhet promovim personal. -- Mr.Pseudo 8 qershor 2015 22:38 (CEST)

Mos rikthe artikuj që nuk mund të qëndrojnë në Wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuvola apps important.svg Ju lutem ndaloni. Nëse vazhdoni të vandalizoni Wikipedinë, siç keni bërë tek artikulli Filozofia mbi ligjin, prejardhja dhe zhvillimi i tij, do të bllokoheni nga redaktimi i saj.


  1. Artikulli u gris njëherë, me shpjgeimin përkatës. Jam i sigurt se unë i njoh më mirë se ty normat e Wikipedias, kështu që të sugjeroj që nëse ke ndonjë dyshim rreth arsyes se përse ai tekst/material nuk mund të qëndrojë në atë gjendje që është të më drejtohesh dhe të më pyeshësh dhe jo të përsëritësh të njëjtin veprim (i cili konsiderohet një formë vandalizmi...).
  2. Wikipedia nuk është koleksion mateerialesh pa kriter. Nuk është as vend ku vendosen ese personale, apo studime gjithëfarëshe. Shiko: Wikipedia:Çfarë Wikipedia nuk është
  3. Tjetër. Artikulli, ngase i hodha një sy është komplet material propagandistik pseudo flozofik dhe me përmbajtje të lartë politike. Mjaft të shikosh ato lidhjet që t'i i ke vendosur si referenca, por që referenca dhe burime nuk janë as sot dhe nuk do të jenë as mot. Shiko: Ndihmë:Burimi i informacionit dhe Wikipedia:Dëshmi verifikimi. -- Mr.Pseudo 9 qershor 2015 20:44 (CEST)