Jump to content

Píñar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Píñar
Popullsia
 • Gjithsej1.154
Faqja zyrtarewww.píñar.es

Píñar është komunë i cili ndodhet në provincën Granada, Spanjë. Ndodhet 46 kilometra prej Granadës, dhe 11 kilometra prej Iznallozit. Píñar ka 11,54 banorë (2016), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125,72 km2.