Píñar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Píñar
Komunë
Vendndodhja
Píñar is located in Spanjë
Píñar
Píñar

Koordinatat: 37°26′33″V 3°26′26″P / 37.44250°V 3.44056°P / 37.44250; -3.44056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti autonom  Andalusia
Provinca Granda
Kryetari i Bashkisë Eloy García Cuenca
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125,72 km2
Lartësia 950 m (m.n.d.)
Popullsia 11,54 banorë
Dendësia 9,82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Koordinatat 37° 26′ 33″ Veri

3° 26′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.píñar.es

Píñar është komunë i cili ndodhet në provincën Granada, Spanjë. Ndodhet 46 kilometra prej Granadës, dhe 11 kilometra prej Iznallozit. Píñar ka 11,54 banorë (2016), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125,72 km2.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]