Paars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paars
Komunë
noform
Pamje nga Paars
Vendndodhja
Paars is located in Franca
Paars
Paars
49°19′42″V 3°36′02″L / 49.328333333333°V 3.6005555555556°L / 49.328333333333; 3.6005555555556Koordinatat: 49°19′42″V 3°36′02″L / 49.328333333333°V 3.6005555555556°L / 49.328333333333; 3.6005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.15 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 297 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02581


Paars është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Paars ka një popullsi prej 297 banorë dhe sipërfaqe 5.15 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Paars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale