Paissy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paissy
Komunë
noform
Pamje nga Paissy
Vendndodhja
Paissy is located in Franca
Paissy
Paissy
49°25′30″V 3°42′05″L / 49.425°V 3.7013888888889°L / 49.425; 3.7013888888889Koordinatat: 49°25′30″V 3°42′05″L / 49.425°V 3.7013888888889°L / 49.425; 3.7013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.08 km2
Popullsia 66 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02582


Paissy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Paissy ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 7.08 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Paissy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale