Pakoshtane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pakoštane
—  Qytet  —
Pamje nga Pakoshtane

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zadar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43.91°0′0″V 15.51°0′0″L / 43.91000°V 15.51000°L / 43.91000; 15.51000 (Pakoštane)Koordinatat: 43.91°0′0″V 15.51°0′0″L / 43.91000°V 15.51000°L / 43.91000; 15.51000 (Pakoštane)
Popullsia 2.198 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Pakoštane is located in Kroacia
Pakoštane
Pakoštane

Pakoštane (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZadarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2198 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2190 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2113 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.37%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zadar