Pancy-Courtecon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pancy-Courtecon
Komunë
noform
Pamje nga Pancy-Courtecon
Vendndodhja
Pancy-Courtecon is located in Franca
Pancy-Courtecon
Pancy-Courtecon
49°28′25″V 3°39′15″L / 49.473611111111°V 3.6541666666667°L / 49.473611111111; 3.6541666666667Koordinatat: 49°28′25″V 3°39′15″L / 49.473611111111°V 3.6541666666667°L / 49.473611111111; 3.6541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.37 km2
Popullsia 59 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02583


Pancy-Courtecon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pancy-Courtecon ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 6.37 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pancy-Courtecon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale