Pangnirtung

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pangnirtung (kthjellim).


Pangnirtung
Pangniqtuuq - ᐸᖕᓂᖅᑑᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Pangnirtung

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Hezekiah Oshutapik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°8′52″V 65°41′58″P / 66.14778°V 65.69944°P / 66.14778; -65.69944 (Pangnirtung)Koordinatat: 66°8′52″V 65°41′58″P / 66.14778°V 65.69944°P / 66.14778; -65.69944 (Pangnirtung)
Lartësia 23 m (m.n.d)
Sipërfaqja 7,54 km2
Popullsia 1.325 banorë 2006
Dendësia 175,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0R0
Vendndodhja
Pangnirtung is located in Kanadaja
Pangnirtung
Pangnirtung

Pangnirtung është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 7.54 km² dhe popullsi 1325 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut