Papleux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Papleux
Komunë
noform
Pamje nga Papleux
Vendndodhja
Papleux is located in Franca
Papleux
Papleux
50°01′15″V 3°53′06″L / 50.020833333333°V 3.885°L / 50.020833333333; 3.885Koordinatat: 50°01′15″V 3°53′06″L / 50.020833333333°V 3.885°L / 50.020833333333; 3.885
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.93 km2
Popullsia 113 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02584


Papleux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Papleux ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 1.93 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Papleux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale