Papradishti (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Papradishti (Çashkë)
Папрадиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Papradishti (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Papradishti (Çashkë)
Papradishti (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 667 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 38′ 29″ Veri

21° 26′ 22″ Lindje

Popullsia 7 banorë (2002)