Parcy-et-Tigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parcy-et-Tigny
Komunë
noform
Pamje nga Parcy-et-Tigny
Vendndodhja
Parcy-et-Tigny is located in Franca
Parcy-et-Tigny
Parcy-et-Tigny
49°16′43″V 3°20′06″L / 49.278611111111°V 3.335°L / 49.278611111111; 3.335Koordinatat: 49°16′43″V 3°20′06″L / 49.278611111111°V 3.335°L / 49.278611111111; 3.335
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.59 km2
Popullsia 247 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02585


Parcy-et-Tigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Parcy-et-Tigny ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 10.59 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Parcy-et-Tigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale