Parfondeval, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parfondeval
Komunë
noform
Pamje nga Parfondeval
Vendndodhja
Parfondeval is located in Franca
Parfondeval
Parfondeval
49°44′27″V 4°09′35″L / 49.740833333333°V 4.1597222222222°L / 49.740833333333; 4.1597222222222Koordinatat: 49°44′27″V 4°09′35″L / 49.740833333333°V 4.1597222222222°L / 49.740833333333; 4.1597222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.91 km2
Popullsia 144 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02586


Parfondeval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Parfondeval ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 10.91 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Parfondeval (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale