Parfondru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parfondru
Komunë
noform
Pamje nga Parfondru
Vendndodhja
Parfondru is located in Franca
Parfondru
Parfondru
49°31′39″V 3°42′38″L / 49.5275°V 3.7105555555556°L / 49.5275; 3.7105555555556Koordinatat: 49°31′39″V 3°42′38″L / 49.5275°V 3.7105555555556°L / 49.5275; 3.7105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.08 km2
Popullsia 359 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02840
INSEE 02587


Parfondru është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Parfondru ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 9.08 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Parfondru – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale