Pargnan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pargnan
Komunë
noform
Pamje nga Pargnan
Vendndodhja
Pargnan is located in Franca
Pargnan
Pargnan
49°24′02″V 3°41′32″L / 49.400555555556°V 3.6922222222222°L / 49.400555555556; 3.6922222222222Koordinatat: 49°24′02″V 3°41′32″L / 49.400555555556°V 3.6922222222222°L / 49.400555555556; 3.6922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.39 km2
Popullsia 71 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02588


Pargnan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pargnan ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 2.39 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pargnan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale