Pargny-Filain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pargny-Filain
Komunë
noform
Pamje nga Pargny-Filain
Vendndodhja
Pargny-Filain is located in Franca
Pargny-Filain
Pargny-Filain
49°27′49″V 3°32′40″L / 49.463611111111°V 3.5444444444444°L / 49.463611111111; 3.5444444444444Koordinatat: 49°27′49″V 3°32′40″L / 49.463611111111°V 3.5444444444444°L / 49.463611111111; 3.5444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.01 km2
Popullsia 247 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02589


Pargny-Filain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pargny-Filain ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 5.01 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pargny-Filain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale