Pargny-la-Dhuys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pargny-la-Dhuys
Komunë
noform
Pamje nga Pargny-la-Dhuys
Vendndodhja
Pargny-la-Dhuys is located in Franca
Pargny-la-Dhuys
Pargny-la-Dhuys
48°57′12″V 3°33′15″L / 48.953333333333°V 3.5541666666667°L / 48.953333333333; 3.5541666666667Koordinatat: 48°57′12″V 3°33′15″L / 48.953333333333°V 3.5541666666667°L / 48.953333333333; 3.5541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.66 km2
Popullsia 180 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02590


Pargny-la-Dhuys është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pargny-la-Dhuys ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 12.66 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pargny-la-Dhuys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale